پرش به محتوای اصلی

در راستای ارتقا و توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و تولید برنامه های نرم افزاری و ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه ICT؛ وجوهی از محل منابع داخلی شرکتهای وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان وجوه اداره شده تخصیص داده شده است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چارچوب ضوابط و مقررات موجود و برای حمایت از پروژه ها و طرح های توسعه ای  اشتغال آفرین در حوزه های اپلیکیشن یا بازیهای موبایلی، اصناف، تیمها و شرکتهای نوپا و شرکتهای غیر نوپا از محل این منابع، تسهیلاتی را به شرکت‌ها  و تیمهای واجد شرایط اعطا می‌کند.

لازم به ذکر است کلیه مراحل ثبت درخواست، ارسال مدارک و مستندات مربوطه بصورت الکترونیکی و رایگان از طریق سامانه توان آفرین به آدرس https://tavanafarin.ito.gov.ir توسط متقاضی صورت میگیرد و پس از بررسی و تایید در کارگروه استانی، طرحها به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال میگردد.

اکثر تسهیلات اعطایی از طریق سامانه توان آفرین دارای کارمزد 4% بوده و از طریق پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت میگردند. علاقمندان میتوانند با مراجعه به این سامانه، از اطلاعات تکمیلی و نوع طرحها بهره مند گردند.

فایل طرح توجیهی و مدل کسب و کار