اخبار

در دیدار با نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی مطرح شد:

اتصال 209مدرسه روستایی سلماس به شبکه ملی اطلاعات

اتصال 209مدرسه روستایی سلماس به شبکه ملی اطلاعات
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در دیدار با نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:قبل از شروع سال تحصیلی جدید 209 مدرسه روستایی سلماس به شبکه ملی اطلاعات متصل می شود.
به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی،قاسم جلیلی نژاددر این دیدار ضمن تشریح  عملکرد وزارت ارتباطات در حوزه توسعه شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد: اولویت ما رسیدگی و رفع مشکلات ارتباطی مردم در مناطق محروم و روستایی و رساندن خدمات دولت در بستر زیر ساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات است.
وی افزود: شبکه ملی اطلاعات در سه لایه زیرساخت ،خدمات و محتوا پیش بینی شده است که لایه اول یعنی تامین زیرساخت های لازم برای این شبکه از تعهدات وزارت ارتباطات است که تا به امروز  80 درصد آن با انجام 50 پروژه کلان اجرایی شده است.
جلیلی نژاد تصریح کرد: آذربایجان غربی در پهنای باند ورودی استان در دو سال گذشته 11برابر، پهنای باند بهره برداری شده 10برابر، ظرفیت شبکه انتقال 12 برابر رشد داشته است.
وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در حوزه زیرساخت های ارتباط روستایی در استان عنوان کرد: اولویت ما رسیدگی و رفع مشکلات ارتباطی مردم در مناطق محروم و روستایی و رساندن خدمات دولت در بستر زیر ساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات است.
مدیر کل ارتباطات با بیان اینکه توسعه ارتباطی در مناطق روستایی و محروم در اولویت وزارت ارتباطات قرار دارد،تصریح کرد: طبق برنامه مقرر بود ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت پر سرعت برخوردار شوند، که در حال حاضر 75 درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.
وی با اشاره به دسترسی دوهزارو 63 روستا و آبادی استان به پهن باند عنوان کرد: تعداد روستاها و آبادی های دارای دسترسی به پهن باند نسبت به دوسال گذشته 12برابر شده است و این موضوع با هدف کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا و در راستای توسعه دولت الکترونیک است.
جلیلی نژاد با اشاره به ارائه سه خدمت اصلی تلفن ثابت، همراه و اینترنت گفت:71درصد روستاهای استان از هر سه خدمت اصلی برخوردارند و تمامی روستاهای بالای پنج خانوار حداقل از یکی از سه خدمت اصلی بهره مند هستند.
رضازاده نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در حوزه ارتباطات استان بر نظارت بیشتر بر فضای مجازی در راستای کاهش تخلفات آن تاکید کرد.
۱۱ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۰
تعداد بازدید : ۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید