اخبار

در صورت تامین زیرساخت برق و جاده دسترسی توسط فرمانداری:

پوشش ارتباطی جاده های مواصلاتی شهرستان بوکان تقویت می شود

پوشش ارتباطی جاده های مواصلاتی شهرستان بوکان تقویت می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با تشریح وضعیت ارتباطی شهرستان بوکان اظهار کرد: در خصوص پوشش جاده های مواصلاتی شهرستان بوکان تعهد اپراتورها انجام شده است و مازاد برآن پوشش ارتباطی جاده های مواصلاتی شهرستان بوکان در صورت تامین زیرساخت برق و جاده دسترسی توسط فرمانداری بوکان تقویت می شود.

به گزارش روابط عمومی ICT اذربایجان غربی،قاسم جلیلی نژاد در جلسه شورای راهبردی مدیران حوزه فاوای استان که در فرمانداری بوکان و برای بررسی مشکلات زیرساخت های ارتباطی بوکان تشکیل شد،عنوان کرد:در راستای تامین زیرساخت های لازم برای هوشمندسازی مدارس استان در 2ماه اخیر 48 مدرسه روستایی شهرستان بوکان به شبکه ملی اطلاعات وصل شده است .

وی افزود: تمام مدارس شهر و روستاهای بالای20 خانوار استان تاشهریور ماه سال جاری و قبل از شروع مدارس که یکی از دغدغه های نماینده شهرستان بوکان است به شبکه ملی اطلاعات وصل می شوند.

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی با اشاره به بحث پوشش جاده ای تلفن همراه تصریح کرد:طبق پروانه و پایش دوره ای سازمان تنظیم مقررات رادیویی تعهد اپراتورها در بحث پوشش جاده ای انجام شده است و مازاد برآن اپراتورها حاضرند در صورت تامین زیرساخت برق و جاده دسترسی برای بهبود پوشش جاده ای اقدام به ایجاد سایت کنند.

جلیلی نژاد افزود:برای رفاه حال روستائیان 10 درصد از دستگاه های خودپرداز روستایی تخصیص یافته به استان در روستاهای شهرستان بوکان نصب و راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد:وزارت ارتباطات طبق برنامه ششم توسعه موظف است 80 درصد ورستاهای کشور را به شبکه ملی اطلاعات وصل کند که تا به امروز طبق آمار اتصال 75 درصد از روستاهای آذربایجان غربی تحقق یافته است و در صورت تامین تجهیزات قول می دهیم 90 درصد روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان بوکان تا پایان سال جاری از اینترنت پرسرعت بهرمند شوند.

در ادامه این جلسه هر یک از مدیران حوزه فاوای استان به ارائه گزارش عملکرد پرداخته و موارد و مشکلات زیرساخت های ارتباطی شهرستان بوکان بررسی شد.

در این نشست مقرر شد اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در فاز دوم با اولویت قرار دادن شهرستان بوکان بعنوان اولین شهرستان در سطح استان نسبت ارائه خدمات اولویت دار واگذاری اینترنت اقدام نمایندو تا پایان شهریورماه زیرساخت‌های لازم جهت برخوداری از اینترنت در کلیه روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان را فراهم کند.

و همچنین مصوب شد در روستاهای سطح شهرستان با اولویت روستاهای واقع در حریم شهر نسبت به تعریف زیرساخت‌های لازم برای نصب دستگاه‌ خودپرداز و توسعه فیبرنوری اقدامات لازم انجام شود.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲
تعداد بازدید : ۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید