اخبار

صدور اولین پروانه فعالیت دفاتر فناوری اطلاعات روستایی در آذربایجان غربی

صدور اولین پروانه فعالیت دفاتر فناوری اطلاعات روستایی در آذربایجان غربی
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از صدور اولین پروانه فعالیت دفاتر فناوری اطلاعات روستایی خبر داد و گفت: در راستای توسعه فعالیت دفاتر فناوری اطلاعات روستایی و همچنین اعتبار بخشی قانونی به فعالیت های دفاتر فناوری اطلاعات روستایی صدور مجوز فعالیت این دفاتر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی،قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات ورئیس کارگروه استانی دفاتر پیشخوان دولت با اشاره به مصوبه شماره سه جلسه 289 کمسیون تنظیم مقررات ارتباطات اظهار کرد:در این مصوبه صدور مجوز برای فعالیت دفاتر فناوری اطلاعات روستایی در صورت احراز شرایط مندرج در آیین نامه پروانه صادر می شود.

وی افزود:با توجه به انجام فعالیت های بخش دولتی در این دفاتر برخی از دستگاه های اجرایی استان شرط انعقاد قرارداد همکاری با دفاتر را داشتن مجوز فعالیت عنوان می کردند که با صدور پروانه فعالیت این موانع برطرف شد.

مدیر کل ارتباطات تصریح کرد: تمام دستگاه های اجرایی مکلف به الکترونیکی کردن خدمات خود هستند و انتظار می رود دستگاه های دولتی طبق قانون به ارائه خدمات خود از طریق دفاتر پیشخوان مبادرت ورزند تا درکاهش اتلاف انرژی،جلوگیری از فساد،کاهش مراجعه مردم به دستگاه های اجرایی،سهولت دسترسی مردم به خدمات دولت و ده ها مزایای دیگر این اقدام به منحصه ظهور رسد.

وی ادامه داد: با توجه به وجود زیرساخت های لازم برای توسعه شبکه ملی اطلاعات تادور افتاده ترین نقاط استان، بزرگترین چالش برای توسعه دفاتر فناوری اطلاعات روستایی عدم الکترونیکی کردن و واگذاری خدمات دولت به این دفاتر است که امیدواریم با همکاری تمام دستگاه های اجرایی در راستای توسعه استان گام برداریم.

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید