پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی:

اپراتور ها از فرصت تشویقی وزارت ارتباطات برای توسعه فیبر نوری خانگی استفاده کنند

اپراتور ها از فرصت تشویقی وزارت ارتباطات برای توسعه فیبر نوری خانگی استفاده کنند
مدیرکل ارتباطات و فناوری و اطلاعات آذربایجان غربی در شورای مدیران حوزه فاوای استان گفت: اپراتور ها و FCP های داری مجوز از فرصت تشویقی وزارت ارتباطات برای توسعه فیبر نوری خانگی استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری و اطلاعات آذربایجان غربی اظهار کرد:عدم انحصار در توسعه فیبر نوری خانگی در بین اپراتورها و FCP ها مورد تاکید وزیر ارتباطات است.

وی با اشاره به اینکه منتظر اپراتور خاصی در خصوص توسعه فیبرنوری خانگی (FTTH ) نخواهیم ماند،افزود:اپراتورهای ارتباطی باید برنامه خود را در خصوص توسعه فیبر نوری و اینترنت ثابت در آذربایجان غربی اعلام آمادگی کرده و از فرصت طرح های تشویقی وزارت ارتباطات بهرمند شوند.

جلیلی نژاد با اشاره به سهم 8 درصدی استان از بحث سرویس اینترنت ثابت در استان گفت:توسعه ظرفیت ارائه سرویت اینترنت ثابت حداقل باید به سطح کشوری که 13 درصد می باشد، برسد و برنامه توسعه فیبر نوری هر یک از اپراتورها نیز مشخص شود.

وی تصریح کرد:برنامه وزارت ارتباطات برای توسعه فیبرنوری خانگی (FTTH ) در سال جاری 20 درصد است که در آذربایجان غربی بیش از  200 هزار پورت می شود.

 در ادامه دستورات جلسه یکی بحث توسعه فیبر نوری خانگی (FTTH ) و سند تحول دولت مردمی بعنوان سند بالا دستی که از اولویت ها و سیاست های اصلی  وزارت ارتباطات است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۵:۲۷
تعداد بازدید : ۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید